Pergola Tente Sistemleri

Pergola Tente Sistemleri

Yaz ve kışı aynı anda yaşayan bir coğrafya da yaşıyoruz. Beklemediğimiz bir anda yağan yağmur, konuklarınızı ıslatacağı gibi tüm planlarınızı da alt üst edecektir. Çatısı kapanabilen bir mekan için böyle bir durum söz konusu değildir. Çok hızlı bir şekilde, açılıp kapanabilme özelliğine sahip olan bu sistemler sayesinde, mekanınızı dakikalar içerisinde üstü kapalı bir hale dönüştürerek huzurlu mekanlar sağlayabilirsiniz.

Pergola Üretimi

Pergola sistemleri, kullanılacakları bölgenin mevsim ve iklim koşullarına uygun, korozyon dağılımları hesaplanmış, kaldıracağı yüke oranla belirlenmiş malzemeler ile üretilir. Pergola sistemi ayrıca yapılacağı alanın model, renk ve çevrenin fiziki doku özelliklerine uygun olarak tasarlanmalıdır.

Pergola Sistemleri Kullanım Alanları

Tüm mevsimlerde kullanılması planlanan, her türlü alanda açılır kapanır özellikli pergola sistemleri, rahatlıkla uygulanabilir. Verandalarda, kahvaltı salonu, kafeterya, restoran ve lokanta gibi türlü mekânlarda, açık havada bulunan yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha bir çok yerde bu sistemler tercih edilerek, bahse konu alanın üstü isteğe göre açılıp kapatılabilir.

Pergola Sistemin Avantajları

  • Değişik renklerde ve modellerde aydınlatma olanağı ile görsel zenginlik sunar,
  • Otomasyon sistemine sahip bir kumanda ile kolayca kullanılabilir,
  • Kolay açılır kapanır özellik sayesinde temizlik ve bakımları kolay yapılır,
  • Ortamda ısı izolasyonu sağlamaya yardımcı olur,
  • Dayanıklı Alüminyum malzeme sayesinde oldukça sağlamdır.
  • Bu şekilde avantajları bulunan, led ışık gibi sistemlerle ferah ve aydınlık yapıya kavuşan, kumanda ile kolay kullanım özelliği bulunan pergola sistemleri, her türlü olumsuz hava koşuluna karşı açık alanların kullanımına olanak tanır.

Estetik Avantaj

Pergola sistemleri, ergonomik tasarımlarıyla, dört mevsim bir alanın kullanılmasına olanak verirken, aynı zamanda renk ve tür olarak, tüm mimari yapı ve projelere sağlayabildikleri uyum ve onlara kattıkları değer ile, görsel yönden de alanların zenginleşmesini sağlar. Yaşam kalitesini yükselten bu ürünler, estetik açıdan da son derece doyurucu mekanlara ulaşmaya imkan verir.