• Giydirme Cephe Sistemleri
  • Dış Cephe Giydirme
  • Otomatik ve Endüstriyel Kapılar
  • Alüminyum Doğrama Sistemleri
  • Alüminyum Küpeşte & Korkuluk
Giydirme Cephe Sistemleri

Giydirme Cephe Sistemleri

Yuvam Yapı tarafından üretilen cephe sistemleri dünyanın her yerinde uygulanan, modern mimar...
Dış Cephe Giydirme

Dış Cephe Giydirme

Dış Cephe Giydirme; Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri, cephe kaplama sistemleri, paslanmaz...
Otomatik ve Endüstriyel Kapılar

Otomatik ve Endüstriyel Kapılar

SÜRME KAPI SİSTEMLERİ TELESKOPİK KAPI SİSTEMLERİ DAİRESEL KAPI SİSTEMLERİ BALANS...
Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum Doğrama Sistemleri

Yuvam Yapı bünyesinde; Alüminyum Doğrama, Plastik Doğrama Sistemleri, Stor Sineklik, Jaluzi ...
Alüminyum Küpeşte & Korkuluk

Alüminyum Küpeşte & Korkuluk

Alüminyum, inşaatlarda çok kullanılan bir metaldir. Özellikle, kapı, pencere, giydirme cephe...
Previous
Next

Transparan Cam Cephe

transparan cam cephe, Transparent Glass FacadesTransparan cephe, yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemi. Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece şeffaf camın kullanılmasından ötürü iç ve dış ortam arasındaki görülebilirlik oranının maksimum düzeye çıkarılmış olması. 
 
Böylelikle yapının belli yerlerinde kullanım amacına uygun bir tasarım seçme olanağı ortaya çıkıyor.
 
Cam, paslanmaz çelik veya epoksi boyalı demir taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 3’lü, 2’li, 1’li çelik bağlantı elemanları (spider) ve paslanmaz rotiller ile monte ediliyor. Tutamaklar camın üzerine gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmek için hareket edebilen başlıklı olarak imal ediliyor. 
 
Camın büyüklüğüne göre, statik hesap sonucu belirlenen kalınlıkta lamine, rodajlı, temperli cam kullanılıyor. Camlar arasında kalan fuga boşlukları toz tutmayan silikon ile tekniğine uygun olarak dolduruluyor.Transparan cephe, yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemi. Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece şeffaf camın kullanılmasından ötürü iç ve dış ortam arasındaki görülebilirlik oranının maksimum düzeye çıkarılmış olması.
 
Böylelikle yapının belli yerlerinde kullanım amacına uygun bir tasarım seçme olanağı ortaya çıkıyor. Cam, paslanmaz çelik veya epoksi boyalı demir taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 3’lü, 2’li, 1’li çelik bağlantı elemanları (spider) ve paslanmaz rotiller ile monte ediliyor. Tutamaklar camın üzerine gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmek için hareket edebilen başlıklı olarak imal ediliyor.
 
Camın büyüklüğüne göre, statik hesap sonucu belirlenen kalınlıkta lamine, rodajlı, temperli cam kullanılıyor. Camlar arasında kalan fuga boşlukları toz tutmayan silikon ile tekniğine uygun olarak dolduruluyor.